"מבולבל": עדיאל בראל בסינגל חדש ומרגש

"התחלתי לשאול שאלות – למה בעצם צורת החיים הזו, למה הלבוש הזה דווקא, למה יש הבדל כל כך גדול בין ההיגיון היהודי לבין מה שאני חי חווה ורואה ביום יום במציאות החרדית": הזמר והיוצר עדיאל בראל משחרר את שירו השביעי אותו כתב על התקופה שהיה בחור ישיבה חרדי ותחושות הבלבול שליוו אותו בחייו • בימים אלו הוא הוא עובד על הפרויקט המוזיקלי שלו "עדר בלי רועה" ממנו יצאו הסינגלים "מסע", "אחד על אחד" (עם נתי לוי), "לחזור להתחלה" ועוד • הכתבה המלאה

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
צילום: באדיבות יחצ

עדיאל בראל הוא יוצר וזמר ייחודי ורבגוני שמרכיב מפיסות חייו המטלטלים והמרתקים את הפאזל המוזיקלי המרכיב את נשמתו ואת הישות האומנותית שלו.
שירו החדש והשביעי במספר "מבולבל" מתאר בצורה מדויקת ואוטוביוגרפית את הסיטואציה האישית שלו הנוגעת, בעצם, בכל אחד מאתנו במהלך מהמורות החיים: הרצון לעומת הצורך, הלב לעומת ההיגיון, הפחד לעומת האומץ, האמונה לעומת החשש.


באשר לעדיאל, סיפור המסגרת הפרטי שלו מעניק לשיר רבדים עמוקים ומובנים יותר למאזינים: הוא נולד לאבא – כומר נוצרי שהתגייר ואם יהודייה – אשר התחרדו, ילדו אותו ואת אחיו בישראל, שבו לארה"ב ועלו בחזרה לישראל כשהיה בן 6.
המציאות לתוכה גדל עדיאל, עם קשיי ההתאקלמות והשפה ככל בן לעולים חדשים, הייתה מבלבלת למדי: מצד אחד הוא התחנך בישיבה ומצד שני הרגיש שעולמו הפנימי לא עומד בקנה אחד עם דפוסיה החיצוניים והנורמות שעמדו בבסיסה. בגיל 16, כשהרגיש את הבלבול ואי הוודאות על בשרו, החליט בצעד אמיץ לעזוב את הישיבה ולחקור מחדש את הקשר שלו עם היהדות והאמונה.
מכאן החל מסע מבלבל שנע בין העולם החילוני לעולם הדתי, בין ערכי הבית לערכי העיר הגדולה ובין הצורך החיצוני לרצון הפנימי.
כל אלו סייעו לו אמנם לגבש את עצמו ולבנות את ביתו ומשפחתו בצורה חזקה ומחוברת היטב לאדמה אך גם כללו לא מעט משברים וקשיים, שאת חלקם והשלכותיהם הוא מתאר בשירו החדש.

עדיאל: "השיר נכתב על התקופה בה הייתי בחור ישיבה חרדי. שם, בתוך העולם הזה, חשתי בלבול גדול, והתחלתי לשאול שאלות – למה בעצם צורת החיים הזו, למה הלבוש הזה דווקא, למה יש הבדל כל כך גדול בין ההיגיון היהודי לבין מה שאני חי חווה ורואה ביום יום במציאות החרדית. מבולבל הוא שיר המוקדש לכל מי שצריך את הדחיפה, כדי לקבל את האומץ לקום ולצאת למסע, לשוב אל עצמו, אל יעודו, אל תכליתו".


עדיאל הוא אמן כן ואותנטי, דוגל בלחשוף ביצירתו את הלך רוח מחשבתו וסיפורו בצורה נועזת שמתחברת בצורה טוטאלית לאופיו ולאישיותו – כזמר נשמה אמיתי.
בימים אלה עובד עדיאל על שירים חדשים פרי עטו, החושפים צדדים נוספים בסיפור חייו האישי, כשעד כה ראו אור "מסע", "אחד על אחד" (עם נתי לוי), "לחזור להתחלה", "בתפילה", "סיפורי אהבה", ו"כולי אליך". השירים הם מתוך הפרויקט המוזיקלי המסקרן והחדש שלו – "עדר בלי רועה".

מה אתם חושבים על הכתבה?

עוד חדשות

פופולרי

הירשמו לניוזלטר

פרגנו בלייק

תפריט נגישות

מועדון ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים!

הנחות על הופעות, מבצעים מיוחדים ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו