"ועכשיו להקשיב": דניאל עמית בסינגל חדש

הזמר דניאל עמית (המוכר לכולם מהפסטיגל) משחרר היום סינגל חדש בשם "ועכשיו להקשיב" • דניאל: "השיר נכתב בתקופה שהיו לי התקפי חרדה, בגלל שאנשים ציפו ממני להיות רגיל. שאקשיב כשמדברים איתי. רק שהם שכחו שאני אוטיסט" • בימים אלה יצא לדרך קמפיין מימון המונים כדי לעזור לדניאל להגשים חלום – לסיים את גיבוש אלבום הבכורה שלו • האזינו

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
דניאל עמית
צילום: יחצ

דניאל עמית הוא מוזיקאי מרגש ומחונן, קומיקסאי שברזומה שלו ניתן למצוא שני ספרי קומיקס. לדניאל עמית התוודענו לראשונה מהביצוע לתכנית "אקס פקטור" שם גם נוכחנו לראשונה להיותו אוטיסט גאה. מאז דניאל הספיק גם להשתתף בפסטיגל 2019.

דניאל עמית במסר מרגש: "אוטיסטים בתפקוד גבוה, הם אוטיסטים שנראים רגילים, שנראים יכולים כמו כל אחד. למרות שהם לא אוטיסטים קלאסיים שמתכנסים בתוך עצמם, הם חווים את כל הקושי האוטיסטי.
הם זקוקים לחברה ולתקשורת עם הסביבה, בדיוק כמו כל אחד אבל הם לא יודעים איך לעשות את זה והם נשארים לבד.
אני מאמין ששפה משותפת חשובה לכולנו. אנחנו מדברים באותה שפה, ולכן אנחנו מבינים אחד את השני, אך מה יקרה אם תגיעו להרצאה שבה המרצה ידבר בשפה שאתם לא מבינים? בסינית למשל? לא תבינו מה הוא רוצה מכם, נכון? אני כאדם עם אוטיזם מרגיש שיש לי שפה משלי, שפה יפה שהיא רק שלי ושאתם כחברה לא מצליחים באמת להבין אותה.
אני חושב שבתקשורת ביננו אתם מרגישים שאני הוא המרצה לכם בסינית ואני מרגיש שאתם מחזירים לי בשפה הצרפתית, אבל אני לא יודע צרפתית, ובמרחק הזה בינינו אני תמיד מרגיש לבד.
"עכשיו להקשיב", הוא שיר שכתבתי בשפה שלי. הוא נכתב בתקופה שהיו לי התקפי חרדה, בגלל שאנשים ציפו ממני להיות רגיל . שאקשיב כשמדברים איתי. רק שהם שכחו שאני אוטיסט, שיש לי קושי בתקשורת, שקשה לי להקשיב להם… שאני לא מצליח לרוב להקשיב עד הסוף כשמדברים איתי והולך לעולמות אחרים .
אז כדי לרצות את הסביבה מאוד התאמצתי להקשיב, משהו שהוא לא אני, לא בטבע שלי… בשיר הזה תשמעו את הכעס שלי על עצמי שאני לא מקשיב, מסנגר על עצמי, ודורש מעצמי להקשיב, אפילו כשקשה לי ואני לא מסוגל או יכול. הניסיון הזה גרם לי להיות משהו שהוא לא אני ובעקבות זה הגיעו התקפי החרדה שפגעו בי ומנעו ממני לתפקד ."

למימון ההמונים של אלבום הבכורה: http://bit.ly/Merimim_SD

מה אתם חושבים על הכתבה?

עוד חדשות

פופולרי

הירשמו לניוזלטר

פרגנו בלייק

מועדון חברי ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים. הנחות על הופעות ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה.

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו