אייל דביר – "תשובה"

הזמר והיוצר אייל דביר חושף את התהליך הפנימי והמרגש שעבר בשיר מיוחד לחודש אלול • האזינו

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
אייל דביר
צילום: שלומי פינטו

ראש השנה ויום הכיפורים בפתח. "תשובה" ו"סליחות" אלו מושגים שהמנייה שלהם עולה בתקופה הזאת, גם בשיח וגם בלבבות. אבל אצל אייל דביר, היוצר והזמר הצעיר, המושג "חזרה בתשובה" לא מסמל רק תקופה של ארבעים יום בשנה, אצלו זה מושג שמלווה אותו כל החיים.

"בשבילי 'תשובה' היא דבר קשה כואב", אומר אייל. "אבל כמו חבלי לידה, בשביל להיוולד מחדש היא הכרחית."

"אנשים שמכירים אותי בטח מרגישים דיסוננס בין השירים שלי לבין איך שהם חווים אותי ב"חיים האמיתיים". אני נתפס כאדם קליל, מחויך ואפילו ציני. לעומת זאת בשירים שלי (לפחות באלו שכבר יצאו) זה מרגיש כאילו מדובר באדם אחר לגמרי. זה הכל טמון בתשובה עשיתי. תהליך קשה ועוצמתי שפשוט ריפא אותי וכיבס לי את הנשמה. מבחינתי אני לא בן 26 ,אני בן 11 . הזכרונות של 15 השנים הראשונות לחיי הם כמו סרט שראיתי פעם, כמו תמונות שאני מזהה אבל הן חיצוניות ומנותקות מהגוף ומהנשמה שלי. ואת אייל החדש הזה, שנולד אחרי שה'ניתוח' הסתיים בהצלחה, אני אוהב אותו מאוד. הוא הרבה יותר טוב לעולם והרבה יותר טוב לעצמו."

השיר "תשובה" הוא השיר הרביעי של הזמר והיוצר אייל דביר מתוך אלבום הבכורה. וגם אותו כמו את שלושת השירים הקודמים כתב והלחין אייל בעצמו. בראיון עמו בטלוויזיה ברשת 13 (בתוכנית פותחים יום) חשף אייל שהשיר הבא (חמישי במספר) צפוי לצאת מיד לאחר חתונתו שתתקיים באוקטובר הקרוב והוא נכתב במיוחד עבור ארוסתו. בנוסף חשף באותו ראיון שאחרי שכתב והלחין שירים למאיה בוסקילה וים רפאלי, בקרוב צפויים לצאת שירים נוספים אותם כתב לאמנים מוכרים אחרים (שאת שמם כרגע אסור לחשוף) אייל שגדל בבית דתי, למד בישיבה ושירת שירות קרבי בסיירת אגוז, מצליח בשיריו לרגש ולגעת בכל גווני האוכלוסייה בישראל.

מה אתם חושבים על הכתבה?

עוד חדשות

פופולרי

הירשמו לניוזלטר

פרגנו בלייק

מועדון חברי ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים. הנחות על הופעות ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה.

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו