גימבו ג'יי ולהקת ספא באלבום חדש

אחרי הלהיטים "חתולים" ו-"מטקות", האלבום השלישי והמצופה של ג'ימבו ג'יי יוצא לאוויר העולם – "עובדי נמל" • האלבום החדש כולל 12 שירים בהם מתארחות ומתארחים רבקה מיכאלי, רביד פלוטניק, איה זהבי פייגלין ושיר הדס מאיר • כל הפרטים

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
צלמת: ירדן ביידר

אחרי הלהיטים "חתולים" ו-"מטקות", האלבום השלישי והמצופה של ג'ימבו ג'יי יוצא לאויר העולם. האלבום הוא תמהיל של ראפ, פופ ורוקנרול, והטקסטים של ג'ימבו ממשיכים ללהטט בשפה העברית תוך כדי שהם נעים בין הומור ונונסנס לפואטיקה. את האלבום הפיק וניהל אמנותית רועי דורון, וניתן למצוא בו גם הפקות של איציק פצצתי ואוריה ויצטום. בשירים מתארחות ומתארחים רבקה מיכאלי, רביד פלוטניק, איה זהבי פייגלין ושיר הדס מאיר.   

בדומה לאלבומים הקודמים של ג'ימבו ג'יי, גם האלבום הזה עוסק רבות בחיים בישראל, ובולטים בו גם כמה שירים שמתבוננים על האופן שבו תקשורת דיגיטלית מחליפה את התקשורת האנושית. מלבד שירים אלה, ניתן למצוא גם שירים אישיים של ג'ימבו לאשתו, למשפחתו, ולצידם כמה שירי נונסנס והומור.

גם באלבום הזה מצטרפת לג'ימבו ג'יי להקת ספא, טריו רוק המורכב מהבסיסט רועי דורון, הגיטריסט אוריה ויצטום והמתופף איתי כפיר. הבסיס של המוזיקה החיה מורגש בחלק גדול מהשירים, שעובדו תחילה על ידי הלהקה ולאחר מכן קיבלו עטיפה מודרנית ונגיעות אלקטרוניות באולפן של רועי דורון.

ג'ימבו ג'יי החל את דרכו כחבר בשלישיית הראפ והספווקן וורד "ויקטור ג'קסון". הוא שחקן בתיאטרון האינקובטור, ומיוצרי הצגות הראפ "העיר הזאת" ו-"תיכון מגשימים" שהפכו לקאלט. בשנת 2016 יצא לקריירת סולו וצירף אליו את להקת ספא, וכשנה לאחר מכן פרץ ההרכב לתודעה עם אלבום הבכורה "בואו לפני". באלבום זה בלטו השירים "עשיתי" (שזכה למחווה בין השאר גם ב-"ארץ נהדרת"), "תזכרי", "עזבנו את תל אביב" ו-"רק אש". בשנת 2019 יצא האלבום "מה ראפרים רוצים" שזכה גם הוא לביקורות נלהבות, וממנו בלטו השירים "הוליווד", "אין לנו תג מחיר" ו-"כאן המרכז" שיצא כספר ילדים. בשנת 2020 שיחק את עורך הדין באופרת הראפ "שם טוב האבי" בתאגיד השידור "כאן", והוציא את השירים "מטקות" ו"חתולים" שזכו לפרגון מכל תחנות הרדיו ומהקהל ברשת.

לסיום, ציטוט מתוך שיר הנושא שפותח את האלבום "עובדי נמל", שיר שפונה לקהל של ג'ימבו ג'יי ולהקת ספא שמלווה אותם בנאמנות מתחילת הדרך: "לכל מי שבא לפני – שהכיר בשיר לפני הפרסומת המסחרית, שהגיע לחופים לפני שפתחו שם אטרקציה תיירותית, אתם עדיין קולומבוס בשבילנו, זאת רק אמריקה שנהייתה פחות תגלית. אז נשתדל להיות אינדיאנים, לקרוא לזה בית כשכולם קוראים לזה ארצות הברית. אני מקווה שאני ברור מספיק. השיר הבא מצחיק, נראה לי. יאללה, מתחילים".

מה אתם חושבים על הכתבה?

עוד חדשות

פופולרי

הירשמו לניוזלטר

פרגנו בלייק

מועדון חברי ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים. הנחות על הופעות ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה.

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו