"אשיר לך ארץ חמדה": ליאור אלמליח וברי סחרוף בשיתוף פעולה

שיתוף פעולה ייחודי של ליאור אלמליח יחד עם ברי סחרוף לפיוט "אָשִׁיר לָךְ אֶרֶץ חֶמְדָּה", הפיוט מביע את תשוקת המשורר לארץ ישראל וקורא לאל להחיש את הגואל ולסיים את המלחמות • ברי סחרוף: "זכיתי להכיר לפני המון שנים את ליאור אלמליח שהוא אמן וזמר שפתח בפני צוהר לעולם המופלא של הפיוט" • אל תפספסו

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
צילום: אייל ציון קולנוע לעם

שיתוף פעולה מוסיקאלי שמביא את הפיוט אשר נכתב בידי ר' יצחק רואש, למחזות מוסיקאליים יחודיים.
הפיוט מביע את תשוקת המשורר לארץ ישראל וקורא לאל להחיש את הגואל ולסיים את המלחמות. שיר שכולו עיקר אחדות עם ישראל ואהבת הארץ.
העיבוד המחודש של נדב אסולין משלב מקצבים אלקטרוניים וסאונד עכשווי לצד הצצה לפזמון המקורי, האותנטי בערבית של מחמוד אל מזגדי. את הטקסט
בערבית היה חשוב לליאור אלמליח לשלב בביצוע העכשווי על מנת לתת תחושת שייכות ונוסטלגיה למי שמכיר את השיר הערבי המקורי של אותם ימים והן למשורר המקורי.


החיבור המוסיקאלי של ליאור אלמליח עם ברי סחרוף החל כבר לפני מספר שנים דרך 'קרן אבי חי' עם כניסתם של אומנים לעולם הפיוט. החיבור המוסיקלי בין השניים היה טבעי במופעים יחד בארץ ובחול – חיבור של אהבת הטקסט העברי על רבדיו בין עולמות מוסיקליים שונים.


ליאור אלמליח: "הביצוע יוצא דופן, מביא את הפיוט למחוזות מוסיקאלים שטרם נשמעו. לרגל יום העצמאות הקרב ובאופן סמלי לתקופה אותה אנו חווים של פירוד וחילוקי הדעות הטקסט מקבל ערך מוסף ועוצמתי".


ברי סחרוף: "זכיתי להכיר לפני המון שנים את ליאור אלמליח שהוא אמן וזמר שפתח בפני צוהר לעולם המופלא של הפיוט ואני שמחתי מאוד להקליט איתו את ״אשיר לך ארץ חמדה״ שהוא פיוט שכולו געגוע וכיסופים לארץ ישראל."

מה אתם חושבים על הכתבה?

עוד חדשות

פופולרי

הירשמו לניוזלטר

פרגנו בלייק

תפריט נגישות

מועדון ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים!

הנחות על הופעות, מבצעים מיוחדים ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו