הקאבמק של ליה לפידות

בגיל 17 הקליטה אלבום ג'אז וסול עברי בחברת מוזיקה ישראלית מובילה אך האלבום נגנז וליה ביי לפידות החליטה לעבור לארצות הברית שם פיתחה את הקריירה המוזיקלית שלה • בשיא ההצלחה בעלה אובחן כחולה סרטן ובמהלך השנתיים האחרונות החליטה לחזור לשירי האלבום הגנוז ולהקליט אותם שוב מחדש באינטרפרטציה אישית ובוגרת יותר • אחותה הקטנה היא היוצרת והזמרת דנה לפידות • כל הפרטים

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
ליה לפידות
Photography: Ian Fisher

כשליה לפידות הייתה בת 17 וחצי היא הוזמנה על ידי חיים שמש מ"הד ארצי" להקליט אלבום ג'אז וסול עברי שמנה עשרה שירים שהותאמו לקולה הייחודי. כיוון שבתקופה ההיא, האוזן הישראלית לא הייתה מוכנה מספיק לסאונד החדשני, האלבום נגנז.
בזמן שחלף מאז הספיקה ליה לעבור לניו יורק ואחרי כן ללוס אנג'לס, להקליט ולהופיע ולהתיידד מאד עם ליידי גאגא ולהופיע ברחבי ארצות הברית עם הרכב ג'אז וסול מקורי ועטור שבחים.

בלוס אנג'לס נישאה לבחיר לבה, מרק והולידה לאחר חבלי לידה קשים את בנם הבכור, דילן רפאל. כשנדמה
שהכל הסתדר בחייה האישיים והמקצועיים, חוותה ליה את אחת הטלטלות הטרגיות בחייה: בעלה אובחן
כחולה בסרטן בגרון ובמשך שנתיים מצאה עצמה בלופ של טיפול בתינוק, התרוצצות בבתי חולים עם בעלה וטיפוח הקריירה המוזיקלית.


במהלך שנתיים אלו, כשהיא במקום הכי שברירי וקשה, חזרה לשירי אותו אלבום גנוז בעברית, מצאה בהם נחמה והשראה והחליטה להקליט אותם מחדש באינטרפרטציה האישית והבוגרת שלה באולפנו של המוזיקאי חגי מזרחי בלוס אנג'לס.


השיר "ביחד" נכתב והולחן על ידי תומר סתיו והוא הסנונית הראשונה מתוך האלבום העתיד לראות אור בקרוב ומהווה סגירת מעגל אישית מרגשת עבורה.


ליה: "השיר 'ביחד' היה אמור להיות באלבום הישראלי מלפני המון שנים, וכשניגשתי להקליט אותו עכשיו, הוא קיבל משמעות הרבה יותר חזקה ועוצמתית עבורי והזכיר לי את החשיבות שיש לאחדות ולמשפחה, ערך המוסף של הפשטות והכנות ומהווה את אחד המסרים החשובים בעיניי ועבורי: להיות ביחד, להתאחד ולאהוב אחד את השני. להתחבר לאנרגיות חיוביות של אהבה. זה סוד החיים של כולנו וזה המוטו שלי".

מה אתם חושבים על הכתבה?

עוד חדשות

פופולרי

הירשמו לניוזלטר

פרגנו בלייק

תפריט נגישות

מועדון ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים!

הנחות על הופעות, מבצעים מיוחדים ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו