חווית האירוויזיון, ההשפעות המוזיקליות ואיך כמעט לא התקבלה ל'אייל גולן קורא לך': מורן מזור מסכמת עשור בפודקאסט מיוחד

מורן מזור פרצה לחיינו בעונה הראשונה של התכנית "אייל גולן קורא לך", שם כבשה את הצופים וזכתה במקום הראשון ומאז הפכה לאחת מהזמרות העסוקות והמבטיחות וזכתה לייצג את ישראל באירווזיון בשנת 2013 עם השיר "רק בשבילו" • בשלוש שנים האחרונות היא מככבת על בימת תיאטרון הקאמרי במחזמר "זה אני" בו היא משחקת בתפקיד ראשי • בשנים האחרונות מזור עברה תהליך ושינוי פנימי וחיצוני וגיבשה לעצמה סגנון מוזיקלי חדש ועובדת על חומרים מקוריים לאלבומה החדש ממנו יצאו הסינגלים "כמעט מאוהבים", "תמיד", "רק אותך" ועוד • בפודקאסט מיוחד מורן מזור מספרת על מאחורי הקלעים של ריאלטי הכשרונות של אייל גולן שאליו לא עברה את האודישן הראשון, הדרך לאירוויזיון, תקופת הקורונה והזוגיות החדשה • אל תפספסו

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
מורן מזור (צילום: אינסטגרם)

מורן מזור פרצה לחיינו בעונה הראשונה של התכנית "אייל גולן קורא לך", שם כבשה את הצופים וזכתה במקום הראשון. מאז פריצתה, מזור הפכה לאחת מהזמרות העסוקות והמבטיחות, הופיעה על במות ענק בארץ ובחו"ל, שיתפה פעולה עם מיטב המוזיקאים, והוציאה סינגלים לתחנות הרדיו שהפכו ללהיטים.

בשנת 2013 זכתה בתחרות הקדם האירווזיון של ישראל וייצגה את ישראל באירווזיון עם השיר "רק בשבילו", המופע הבימתי והאיכויות הקוליות הפכו את ההשתתפות שלה לבלתי נשכחת וזכתה לאהדה רבה בישראל.

בשנים האחרונות מורן מזור עברה תהליך ושינוי פנימי וחיצוני, חיפשה את הזהות המוזיקלית שלה, נפגשה עם עשרות כותבים ומלחינים והקליטה עשרות סקיצות לשירים עד שגיבשה לעצמה סגנון מוזיקלי חדש.

היא הוציאה את הסינגלים "כמעט מאוהבים", "תמיד", "רק אותך" המבוסס על נעימת הנושא המדובר והמצליח של הסדרה שכבשה את ישראל "הכלה מאיסטנבול", "אין לך מושג" ו-"שבע".

הורייך עלו מגיאורגיה לארץ, ספרי קצת על התרבות וההשפעות המוזיקליות

"הוריי עלו בגיל מאוד צעיר, בשנים האחרונות הם טסו שוב לגיאורגיה לביקורים. זה מקום יפיפה ומחייב ביקור. אני דוברת את השפה הגיאורגית ומחוברת מאוד לשורשים. מבחינת ההשפעות המוזיקליות בתת מודע הם תמיד שם בוודאות, בהעדפות המוזיקליות תמיד היו לי נטיות למוזיקה האוריינטלית."

את זוכרת רגע שבו גילית שאת יודעת לשיר? איך נוצר החיבור למוזיקה?

"אם תשאל את סבא וסבתא שלי הם מעולם לא ראו בזה מקצוע. זה היה משהו שלא מדברים עליו, זה דור מסוים שלא האמין שאפשר להתפרנס בזה בכבוד ולא חשבו שמישהי כמוני שגדלה בחולון שמגיעה מבית לא מבוסס וקשרים ופרוטקציות יכולה להצליח בתחום הזה. מצד אחד אני מאוד שמחה שסבא שלי עוד בחייו ראה שעשיתי את זה וזה נתן לי קצת נחת ומצד שני באמת הייתי רוצה שהוא יראה עוד דברים שעשיתי בהמשך אבל אני מאמינה שהוא רואה הכל מלמעלה."

אם לא מוזיקה, היה לך תכנון אחר?

"אני אחזור שוב לסבא שלי, שהוא היה דמות משמעותית בחיים שלי. הוא תמיד רצה שאלמד מקצוע ומה שעניין אותי זה היה רוקחות. אגב, אמא שלי היא אחות מוסמכת עם תואר ומטפלת במחלקות סיעודיות ומשם היה לי רצון להציל חיים ולעזור לאנשים. אני חושבת שהמוזיקה היא מצילה ועוזרת, תרופה לנפש, וכל העולם שלי נובע מריפוי."

את הזוכה של העונה הראשונה של "אייל גולן קורא לך"

"אני לא באמת התקבלתי ל'אייל גולן קורא לך'. הייתי מתמודדת באודישנים הראשוניים מול דורון מדלי ועומר ברזילי והגעתי מאוד מוקדם, קיבלתי את הספרה 001, כלומר הייתי המתמודדת הראשונה שהגיעה. שרתי את 'עץ ירוק מפלסטיק' של מרגול. משם לקחו אותי לסוג של תחקיר שבו שאלו אותי שאלות כללית על החיים שלי, ההורים וכו' ולאחר הראיון הזה הודיעו לי שלא התקבלתי."

בעצם המשקל של הסיפור האישי גדול יותר מהכישרון בריאלטי?

"אני לא יודעת, כי לא היה שום דבר רציני לדון בו, החיים שלי רגילים מאוד והבאתי את מה שיש. אני אולי קצת נאיבית אבל מבחינתי זמרת צריכה לבוא ולשיר.

שלושה ימים לפני שהתחילה התכנית, כבר היו פרומואים בטלוויזיה, התקשרו אליי מההפקה והזמינו אותי לפיילוט צילום באולפן. והסכמתי. הזמינו עשר בנות מתוכם הכניסו ארבע, ואני הייתי הרביעית, אחריי הם הבינו שהכל עובד ושחררו את שאר הבנות. לאחר הפיילוט קיבלתי טלפון והזמינו אותי לאודישן מול אייל והשופטים. בדיעבד, אחרי שזכיתי בתכנית שאלתי את אייל גולן אם הוא זוכר את אותו יום צילום הזה, הוא השיב לי שהוא פנה למפיק הראשי ויזם להחזיר אותי לאודישן אמיתי ולא כפיילוט."

ייצגת את ישראל באירוויזיון עם השיר "רק בשבילו", הרגשת שהפוליטיקה מתערבת בתחרות?

"באתי בגישה שאני זמרת ואני נקייה מפוליטיקות ונסיתי גם להימנע משאלות בסגנון ולא חסו עליי בשום צורה. במיוחד שאני מגיעה מישראל ושהאירוויזיון היה במאלמו, שוודיה שזו עיר מאוד מוסלמית. היו הפגנות מתחת לחלון שלי במלון שהפגינו נגד ההשתתפות של ישראל בתחרות."

בסוף זו הייתה זכות גדולה לייצג את המדינה שלי וזכיתי גם כחביבת הקהל."

אחרי הזכייה, היית חתומה שלוש וחצי שנים ב"ליאם הפקות"

"הפיקו לי את אלבום הבכורה 'רק בשבילו'. אני מאוד אוהבת את הילדה שהייתה שם, היא חלק ממני אבל אני קצת אחרת מהילדה הזו היום. עברו 11 שנה. עזבתי את 'ליאם הפקות' אחרי שלוש וחצי שנים מקסימות, מספקות ומאוד מלמדות והייתה לי הזכות לעבוד עם אייל. הייתי מוקפת בגברים מאוד חזקים שאני גם למדתי מהם המון. הם היו חלק בלתי נפרד מדריסת הרגל שלי בעולם הזה."

2013 הייתה לך שנה נהדרת שבה הוצאת את אלבום הבכורה, ייצגת את ישראל באירוויזיון ואז – נעלמת

"עזבתי את ליאם הפקות מבחירה שלי, ואני בסדר איתה מאוד. מבחורה שהגיעה מחולון ולהקה צבאית נכנסתי למקום שהיה לי בו הכל. את אייל גולן, בני פרץ ורני רהב שהם גב מאוד מאוד חזק. גם ברמה המנטלית, ברמה הלימודית של המקצוע וגם ברמה הכלכלית. היה לי בית."

נשמע שהיה טוב, אז למה לעזוב?

"לא אמרתי שהיה טוב, אמרתי שהיה הכל. היו לי את כל הכלים והפרמטרים לזה שזה יצליח אבל לא לי היה את החזון. הרגשתי שאני הולכת שם קצת הולכת לאיבוד, שאני קצת יס-מנית, וזה לא דבר רע אגב, אני חושבת שהאלבום הראשון יצא מקסים והיו בו הרבה שירים שאני לא קלטתי. למשל 'נסיך שלי' זה שיר שלא הבנתי מה קורה איתו בהתחלה ואייל אמר לי זה יקרה."

רזה יותר ובלי משקפיים חזרת אלינו אחרי תקופה ארוכה של שקט, מאיפה נבע השינוי הזה?

"הייתי צריכה רגע לעצמי. יצאתי מעולם שהיה לי בו הכל כמו שאמרתי, מחברת הפקות מאוד גדולה עם הרבה משאבים וקשרים. היה לי חוסר וודאות ולקחתי זמן לעצמי להתבשל. כתבתי חומרים מקוריים שלי, אספתי חומרים, הקלטתי וגנזתי והוצאתי מלא כספים שבסוף זה השתלם לי כי הגעתי לנקודה שהרגשתי מאוד בנוח ועם מה שאני רוצה לומר. השיר "כמעט מאוהבים" הגיע ויצא ב-2018 וזאת הייתה ההתחלה של מורן מזור החדשה. היה לי חשוב להראות שהשתניתי מבפנים החוצה."

באותה שנה נבחרת לקחת חלק במחזמר "זה אני"

"מאור זגורי זיהה בי את השריטה הזאת שפחדתי שיכירו. מסתבר שהוא היה בגמר של 'אייל גולן קורא לך' ומאוד אהב אותי במהלך העונה, וקיבלתי אודישן לשני תפקידים. למדתי והשקעתי המון זמן ואנרגיות ועשיתי כל מה שאני יכולה כדי לבוא בצורה הטובה ביותר. אני מגלמת את נרי במחזמר וזאת בדיוק הדמות שרציתי.

המחזמר רץ כבר מ-2018 ועד היום, ויורדת בעצם עוד חודשיים. זה מאוד אינטנסיבי וסוחט אנרגיות. עברנו תקופה מדהימה עם המחזמר הזה והכרתי אנשים מדהימים. איציק כהן, שהוא גדול שחקני ישראל משחק את אבא שלי, למדתי ממנו את הרוב, מהדברים הכי קטנים עד לגדולים."

איפה הקורונה תפסה אותך?

"התקופה אחת היפות שהיו לי בחיים. קצת לפני הקורונה התמודדתי עם יבלות במיתרים. המורה לפיתוח קול שלי אמרה לי להפסיק לשיר 3-4 חודשים ובדיוק קיבלתי את התפקיד במחזמר. זאת הייתה תקופה מאוד אינטנסיבית ופתאום הקורונה הגיעה ואילצה את כולנו לשבת בבית שנה ובעצם זה מה שקרה והקול שלי החלים. בד בבד הכרתי את שגיא, הבן זוג שלי ואני חושבת שאם לא הקורונה והרגע שקט שהיה אני לא יודעת אם היינו יכולים לתת לזה צ'אנס אמיתי."

איך נוצר החיבור?

"שגיא הוא המנהל של בר צברי, שהוא איתי במחזמר, וזה פשוט קרה. אני חושבת שלבר יש מקום בגן עדן, הוא הביא לי אותו הביתה ולא ממש רציתי שהוא יילך לי מהבית יותר."

לפני חודש הוצאת את "שבע"

"קודם כל זה השיר שלי ושל שגיא. לפני שעוד התחלנו לצאת בכלל הוא הכיר לי את יפתח אבן שכתב את השיר ויש לו עוד דברים להשמיע לי. אני חייבת לציין שלפני שגיא הייתי רווקה כמעט עשור. הגענו ליפתח הביתה ביפו, והפסנתר באמצע הסלון והוא שר לנו את השיר הזה והתחלתי לבכות והשיר הזה סימל עבורי את הנקודה שאני כ"כ מייחלת להיות בה כי אני כן אדם זוגי וכן רוצה להעניק אהבה. השיר שיקף את כל הכמיהה שלי לכל מה שלא היה לי באותה תקופה; זוגיות, טיול בצפון, יין טוב."

מה אתם חושבים על הכתבה?

עוד חדשות

פופולרי

הירשמו לניוזלטר

פרגנו בלייק

מועדון חברי ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים. הנחות על הופעות ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה.

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו