"שרפנו קרשים": אמיר דדון מצטרף לפרויקט אלבום שקוף

פרויקט אלבום שקוף נוצר מתוך אמונה בכוחה של המוזיקה לסייע למאות אלפי לוחמים ובני משפחתם בתהליכי השיקום ובחזרה לשגרת החיים • בשיר החדש של אוהב בו הוא מארח את אמיר דדון, חושף באופן כנה ומלא בתקווה את הסיפור של לוחם ומשפחתו לאחר חזרתו משדה הקרב ונותן הצצה למסע המורכב המתחולל בנפשו של לוחם משוחרר ושל אביו, שגם הוא הושפע משירותו הקרבי ומזדהה עם הכאב של בנו • כל הפרטים

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
צילום: יובל אטיאס, גלעד תדהר

"שרפנו קרשים" הוא שיר הנושא של פרויקט אלבום שקוף שמסייע ללוחמים שמתמודדים עם קושי נפשי להתחיל תהליך שיקום. במסגרת הפרויקט פותחה פלטפורמה חדשנית המנגישה מעל 100 תוכניות שיקום, מציגה תוכן אינפורמטיבי וכלים פרקטיים שעשויים לסייע, ומציעה שירות של ליווי אישי ללוחמים בתהליך השיקום.


הפלטפורמה עלתה לאוויר במאי 2023 ומאז הפנתה מעל 850 לוחמים, לוחמות ובני משפחותיהם לדרך חדשה.

במסגרת הפרויקט הופק אלבום קונספט שמתאר את מסעו של לוחם, החל מהמלחמה ודרך ההתמודדויות שאחריה – במערכת היחסים עם בת הזוג, המערכת הבירוקרטית, ההורים, והצמיחה מתוך העבר הכואב.

האלבום מורכב מחמישה קליפים עלילתיים, כאשר בסוף כל קליפ יש הפנייה ישירה לפלטפורמה.

"שרפנו קרשים" הוא שיר שחושף את מערכת היחסים הסבוכה בין לוחם שחוזר משדה הקרב ובין הוריו. השיר נותן הצצה למסע המורכב המתחולל בנפשו של לוחם משוחרר ושל אביו, שגם הוא הושפע משירותו הקרבי ומזדהה עם הכאב של בנו.

אמיר דדון מתארח בשיר ובקולו ממחיש את הזעקה לבן – לעמוד חזק ויציב, לא להישבר, להישיר מבט אל הפחדים ולהמשיך להילחם בקרב שאחרי המלחמה, עד הניצחון.

השיר נכתב והולחן בשנת 2020 ע"י היוצר אוהב גבעתי, ששירת כמפקד לוחם ביחידה מובחרת במשך 8 שנים, ונלחם בעזה כרס"ן במיל׳ במלחמת "חרבות ברזל". הקליפ צולם כשנה לפני המלחמה, אך מתחבר באופן טרגי לאירועים האחרונים שפקדו את עם ישראל, ובפרט לאירועי מסיבת "הנובה", היות והקליפ ממחיש את מסיבת הטבע בה המשפחה פורקת את הרגשות הקשים שהצטברו לאורך השנים.

מה אתם חושבים על הכתבה?

עוד חדשות

פופולרי

הירשמו לניוזלטר

פרגנו בלייק

תפריט נגישות

מועדון ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים!

הנחות על הופעות, מבצעים מיוחדים ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו