אורי אנגל

הזמר הצעיר אורי אנגל (27) מחדרה עובד במרץ על אלבום הבכורה שלו ובימים אלו אוסף ומקליט חומרים מקוריים ובמקביל דואג לשחרר גרסאות כיסוי למיטב הלהיטים החמים של התקופה. סינגל הבכורה שלו "קרוב אלייך", יצא באוקטובר 20' וצבר קרוב ל-40 אלף צפיות ביוטיוב ומאות האזנות בשירותי הסטרימינג השונים.

אורי אנגל (27) הוציא את הסינגל הבכורה שלו ״קרוב אלייך״ (מילים ולחן: רועי מאנה) שצבר עשרות אלפי צפיות ביוטיוב, לאחר כחודש הקליט את השיר ״לא אחד של אחרות״ של דודו אהרון והחליט להוציא לו קאבר מיוחד שצבר עשרות אלפי צפיות. לפני כחודשיים הוציא את ״מחרוזת מהלב״ שכוללת את הלהיטים "למה זה נגמר" (הדואט המשותף של דודו אהרון ועדן מאירי), "יפה שלי" של מושיקו מור ו-"בלי שביקשתי" של שרית חדד, את המחרוזת הפיקו מוזיקלית "היוצרים" ומלווה בקליפ מיוחד שצולם באולפן ההקלטות. לאחרונה, הוציא גרסת כיסוי לסינגל הבכורה של הזמר והיוצר יונתן קלימי ״שלא תביני לא נכון״. בקרוב אנגל צפוי להוציא שיר מקורי נוסף עליו הוא עובד עם היוצרים מוטי דרעי ודוד בודה.

מתי התחלת לשיר?

"התחלתי לשיר בגיל 3, אני זוכר את עצמי על הבמה של הלונה פארק בתל אביב בתחרות של כשרונות צעירים ואפילו זכיתי מקום שלישי. אחת החוויות הטובות שאני זוכר מהילדות.
בגיל 15 צברתי יותר ביטחון והתחלתי להופיע בטקסים ואירועים בבית ספר שלי, זה נתן לי המון סיפוק ותרם לביטחון העצמי שלי ולניסיון בימתי."


אתה כותב שירים או מנגן על כלים?

"לא, אני לא כותב. אבל לפעמים יכול לקפוץ לי איזה משהו לראש מבחינת מילים ולחן. אני מקווה שבהמשך אולי אנסה לפתח את זה. אני לא מנגן אבל יש לי קצת בסיס בגיטרה ותופים אמנם לא ממש מקצועי, אבל גם בחלק הזה אני מאמין שאטפח עם הזמן. היום יש לי יותר משיכה ללימודי הפקה מוזיקלית."

מתי הבנת שאתה רוצה לקחת צעד קדימה ולעלות קאברים ליוטיוב? היו חששות לפני?

"בהתחלה היו לי חששות ולבטים להוציא את הסינגל הראשון שלי, אבל הבנתי שבשביל להתפתח ולהתקדם אני צריך להשקיע ולעבוד על חומרים מקוריים."

איך העברת את השנה האחרונה בצל הקורונה?

"הייתה תקופה לא קלה וארוכה. העברתי את רוב הזמן בעבודה שלי ובבית ומידי פעם הקלטתי שירים והוצאתי גרסאות קאבר לשירים שהתחברתי אליהם כמו "לא אחד של אחרות" של דודו אהרון."

אתה רואה את עצמך מתעסק במוזיקה שתהווה את מרכז החיים שלך?

"כן, אני לא יכול להבטיח שזה יהיה מקור פרנסה עיקרי אבל זה ללא ספק הדבר שאני הכי אוהב לעשות, מוזיקה בשבילי ובשביל לשמח ולרגש אנשים אחרים, במוזיקה קשה להבטיח ולחזות שזה יהיה הצלחה, אפשר להאמין וברוך השם יש לי את האמונה."

תעשיית המוזיקה זו תעשייה קשוחה שחוותה לאחרונה תקופה ארוכה של חוסר יציבות. זה משהו שלוקחים בחשבון?

"נכון שזו תעשייה קשוחה וצריך המון כוח רצון. אני לוקח בחשבון ואני מנסה להיות כמה שיותר יציב עם רגליים על הקרקע אני משתדל להגיע לאולפן ההקלטות ולהקליט חומרים חדשים שאני יכול."

איזה תגובות אתה מקבל מהחברים ומהמשפחה?

"המשפחה שלי מעריכה אותי מאוד ותומכת בי, אני זוכר שבעבר הרגשתי שהיו אנשים שלא מספיק העריכו אותי בעניין השירה אבל אני לא מתייחס לקולות רקע ואני מאמין בעצמי וממשיך הלאה באמונה שלמה שזה הדבר העיקרי החשוב ביותר."

מה ההשפעות המוזיקליות שלך?

"אני גדלתי על המוזיקה המזרחית שאני ממש אוהב ומתחבר לז'אנר הזה. אני מאוד מתחבר גם למוזיקה של עדן חסון, אני אוהב את הוויב שהוא הביא איתו לתעשיית המוזיקה בישראל."

מי המודל לחיקוי שלך?

"ההורים שלי."

לסיכום, מה אתה מאחל לעצמך?

"מאחל לעצמי שאגשים חלומות ולהתפתח כמה שיותר בעולם המוזיקה ולעשות כמה שיותר שירים ולשמח אנשים והכי חשוב הבריאות והשמחה!"

פופולרי

הירשמו לניוזלטר

פרגנו בלייק

מועדון חברי ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים. הנחות על הופעות ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה.

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו