הפרויקט המרגש שהפגיש בין אומני ישראל לשורדי שואה

אומני ישראל נפגשו עם שורדי שואה והפיקו ביחד איתם ובשיתוף "גלגלצ" את "פסקול שלישי", אלבום מרגש שמהדהד את סיפוריהם האישיים ל-14 שירים חדשים שמבקשים לחבר את הדורות הבאים שלא יזכו לשמוע את העדויות בגוף ראשון, אל הזיכרון הקולקטיבי והעתיד המשותף • באלבום שירים מקוריים, ביצועים מצמררים וחיבורים אמנותיים יוצאי דופן שהפגישו בין עולמות שבשום הזדמנות אחרת לא היו מתחברים. התוצרים הינם שירים שטומנים בחובם מסרים חשובים, של מחשבה, אופטימיות ותקווה לכל יום בשנה • בין האמנים שלוקחים חלק: הראל סקעת, בניה ברבי, יונתן רזאל, ריטה, עברי לידר, קובי אוז, תמיר גרינברג ועוד • צפו בכתבה המלאה

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
פסקול שלישי זיכרון בסלון
תמונה באדיבות יחצ

הדור הראשון חווה את השואה, הדור השני עבר אותה דרך ההורים – אז איך הדור השלישי שלא ידע שואה, יעביר אותה לדור הרביעי – שלא פגש שורד שואה מימיו?

"פסקול שלישי" הוא לא פרוייקט שירי שואה, אלא יצירות שנכתבו בהשראת חוויית השואה – ומיועדים לכל יום ויום במציאות הישראלית. כל שיר ושיר הוא פעימה בדופק הישראלי של שנת 2023.

 במהלך החודשים האחרונים התכנסו מיטב אמני ישראל למפגשים אינטימיים, הרחק מאור הזרקורים ושאון המחלוקות בחברה הישראלית. הם שמעו סיפורים אישיים מאחרוני השורדים, מבני משפחותיהם, מהיסטוריונים ומומחים לנושא. הם דמעו, התרגשו, התחברו זו לזה ופתחו את הלב ואת מעיין היצירה.

התוצאה: "פסקול שלישי" – אלבום מקורי הכולל 14  שירים אישיים ואינטימיים שפורטים על מיתרי הרגש ומבקשים לחבר גם את בני הדורות הבאים, שלא יזכו לשמוע את העדויות בגוף ראשון, אל הסיפורים האישיים, הזיכרון הקולקטיבי והעתיד המשותף.

באלבום שירים מקוריים, ביצועים מצמררים וחיבורים אמנותיים יוצאי דופן שהפגישו בין עולמות שבשום הזדמנות אחרת לא היו מתחברים. התוצרים הינם שירים שטומנים בחובם מסרים חשובים, של מחשבה, אופטימיות ותקווה לכל יום בשנה.

 רשימת האמנים שלקחו חלק בפרויקט לפי סדר הא'-ב': איה זהבי פייגלין, אלון עדר, אליאנה תדהר, בניה ברבי, גיא מזיג, דורון מדלי, הראל סקעת, טל קסטיאל, יונתן רזאל, לי בירן,  כרקוקלי, משה קלוגהפט, סיון טלמור, סתיו בגר, עברי לידר, פטריק סבג, קובי אוז, רון ביטון, ריטה, שי צברי ותמיר גרינברג.

עוד חדשות

תפריט נגישות

מועדון ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים!

הנחות על הופעות, מבצעים מיוחדים ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו