סרגיי סטולבוב

סרגיי סטולבוב (28) כותב, מלחין ומפיק מוזיקלי. עלה ארצה בגיל 7 מסיביר הקפואה היישר לנתניה שם מתגורר עד היום. בגיל 13 החל ללמוד פסנתר קלאסי ויחד עם זאת נחשף לעולם הכתיבה וההלחנה ושלוש שנים מאוחר יותר הצטרף למגמת מוזיקה בכפר הירוק שם עד לשירותו הצבאי כלוחם במשמר הגבול. סטולבוב בעל תואר אקדמי במוסיקה רב תחומית .B.Mus של הקריה האקדמית אונו.

סרגיי סטולבוב (28) גדל בסיביר ובגיל 7 עלה עם משפחתו לישראל ועברו להתגורר בנתניה שם מתגורר עד היום. בגיל 13 החל ללמוד פסנתר קלאסי ויחד עם זאת נחשף לעולם הכתיבה וההלחנה ושלוש שנים מאוחר יותר הצטרף למגמת מוזיקה בכפר הירוק שם למד 3 שנים עד לשירותו הצבאי כלוחם במשמר הגבול.

בתקופת השירות במג"ב, רס"ר הבסיס בו שירת סטולבוב שמע אותו שר וזיהה את היכולות שלו והציע לו להופיע בטקסים ואירועיים צבאיים – וכך היה. סטולבוב הצעיר החל להופיע בטקסים מיוחדים, להופיע ואף להנחות ערבים מיוחדים וצבר ניסיון בימתי וביטחון מול קהל.

בנוסף, במהלך השירות גילה סטולבוב כי אינו יהודי על פי ההלכה. אמונתו בבורא עולם התקיימה מאז ומעולם, אך היותו נחשב ל"גוי" משפיעה במהלך שירותו על חייו האישיים. אמונתו גורמת לו לשוחח עם בורא עולם באופן קבוע, ובאחת השיחות הללו הוא מקבל סימן משמיים, ומבין שהגיע הזמן לקבל חותמת "כשרות" רשמית. הוא מתחיל בתהליך הגיור הצבאי – מסע ארוך ומרתק מלא במכשולים חיצוניים ופנימיים, חברויות ויריבויות, ייאוש ואמונה ובכך נולד הרעיון של סרגיי לכתוב את הספר "שגב" שמבוסס על סיפור אמיתי – המסע שאותו סרגיי עבר מרגע ההחלטה להתחיל את תהליך הגיור ועד לרגע ההכרזה על היותו "גר", וקבלת חותמת ה"כשרות" הרשמית. הספר מציג מנקודת מבט אישית וייחודית את היתרונות והחסרונות של אורח החיים הדתי ביהדות, ומאיר את היחסים בין בני העדות והדתות השונות בישראל. סיפור מרגש השופך אור על בעיה לא מוכרת בחברה הישראלית, ועושה זאת ברגישות ובאומץ (הספר יצא לאור דצמבר 2016)

בסוף שנת 2015 החל ללמוד בקריה האקדמית אונו תואר במוסיקה רב תחומית (.B.Mus) עד לסוף שנת 2019.

מה ההשפעות המוזיקליות שלך?

"אני אוהב ומתחבר מאוד למוזיקה ישראלית, אמנים כמו אריק אינשטיין ז"ל, שלום חנוך ושלמה ארצי אך גם את המוזיקה הים תיכונית ובמיוחד את משה פרץ ודודו אהרון שבזמנו פרצו והראו שיש מקום לאמן לכתוב, להלחין וגם לבצע את השיר."

איך תקופת הקורונה משפיעה עליך?

"עד לפני הקורונה הייתי נגן אצל הזמר שימי דיאי. אני מוצא את עצמי עובד על יותר חומרים מקוריים ודווקא בתקופה הזו מצאתי את עצמי יותר פעיל ברשתות החברתיות ורוב שיריי הועלו לערוץ היוטיוב שלי.

אני מעביר ומלמד שיעורי מוזיקה ונגינה על פסנתר במגוון סגנונות וממשיך להפיק חומרים באולפן הביתי שלי."

מה המשפחה והסביבה הקרובה חושבת על עניין השירה?

"היום המשפחה תומכת בי מאוד ומפרגנת. בהתחלה היה צריך שכנוע מכיוון שההורים שלי חששו קצת אל בסופו של דבר הבינו שהמוזיקה זה התחום שאני מתחבר אליו יותר מהכל ובו אני עוסק."

הרבה זמרים פונים לכיוון תכוניות ריאליטי. חשבת על זה?

"את האמת פנו אליי במשך השנים מהפקת "x פקטור", "דה וויס" ואפילו "גוט טאלנט". בהתחלה ניסיתי לתת צ'אנס אבל מהר מאוד הבנתי שאני לא הטייפקאסט של התכניות האלה. העדפתי להתמקד באומנות וביצירות שלי."

בואו נדבר רגע על ספר שכתבת

"כתבתי את הספר "שגב" שמספר בגדול על תהליך הגיור בצבא ובו הצגתי בין היתר את היתרונות והחסרונות של אורח החיים הדתי ביהדות, היחסים בין העדות וכו'.

בעבר לקחתי חלק בפאנלים של "נתיב", הרצאתי בפני חיילים על תהליך הגיור.

לדעתך לאנשים ממוצא רוסי יש קושי להשתלב בתעשיית המוזיקה?

"יש קשיים כן, זה יכול לבוא לידי ביטוי בכך שיש קושי לישראלים לבטא חלק מן השמות בעל פה וכמובן שיש את סטריאוטיפים מסויימים או רושם ראשוני שבא לרעה בהתחלה."

שאיפות, חלומות ומה שביניהם

"לגוון בכל התחומים, להמשיך לכתוב ולהלחין שירים ולא דווקא בפרונט. להשתלב ולהיות ככל שיותר מעורב בהפקות וביצירה המקומית."

תפריט נגישות

מועדון ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים!

הנחות על הופעות, מבצעים מיוחדים ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו