סאבלימינל ועמיר בניון בשיתוף פעולה מפתיע

מפגש של ענקים: סאבלימינל ועמיר בניון מהאמנים הגדולים במדינה, משתפים פעולה בסינגל חדש ומרגש "שבת לשבת" • השיר הוא גם חלק ממהלך חברתי, הכנסות השיר יתרמו לקשישים ומשפחות נזקקות שאין להם אוכל לארוחת שבת • סאבלימינל: "שבת זה החיים האמיתיים שלי, בשבת מזוקקת האמת למקום הכי מדויק – מה שבאמת חשוב לי בחיים" • כל הפרטים

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
צילום תמונות: משה נחומוביץ׳

הדואט "שבת לשבת" נכתב והולחן על ידי קובי שמעוני (סאבלימינל) ואליעד נחום, והוא שיר שמוקדש ליום השבת.
השיר נפתח עם קטע מתוך הפיוט "שלום עליכם" ששרים רגע לפני קידוש וארוחת השבת.
הקליפ מדמה כניסת שבת חגיגית, מתחיל ברגע סיום התפילה בבית הכנסת בערב שישי וממשיך לשולחן ארוחת השבת ובו משתתפים ים של כוכבים – סאבלימינל, עמיר בניון, קובי מאור, אלעד לוי, אבי סלמה ("מנאייכ"), שלמי יפרח ("השוטרים"), חיים גוזלי אלוף העולם (MMA) ,שף דימה ועוד.


הטקסט עמוק, מרגש ומשקף חשבון נפש של כל אדם כלפי ביתו, סביבתו משפחתו.
בסופו של דבר, שולחן השבת הוא כמו עוגן רוחני של כולנו. הוא מייצג את מה שבאמת חשוב, הביחד שלנו
והמשפחה. אחרי מערכות בחירות משסעות, שנתיים של בריחה מהנגיף ורדיפה אחרי פרנסה, אפשר לעצור לרגע, לשמוח על כל הטוב שכן קיים, להבין שמול הדברים המשמעותיים באמת כולנו שווים ומה שיש לנו זה אחד את השני.


גם מבחינה מוזיקלית יש חיבור תרבויות. את הביצוע המרהיב של השניים עוטף עיבוד שרקחו קובי שמעוני, גל כהן ואייל ישי בו הצליחו למזג בין עולמות מוזיקליים שונים ורחוקים לכדי עיבוד עשיר וססגוני, תופים וסאבים של מוזיקת טראפ, קלרינט כליזמרי מצליליי יהדות אירופה לצד רבעי טונים של תזמורת כלי מיתר ערביים.

קובי שמעוני (סאבלימינל): "כמה זמן שהשיר הזה מתבשל אצלי בנשמה, ואיזה תהליך מטורף עברתי בלהביא אותו לעולם. זה התחיל בזה ששמעתי את עצמי בפעם המאה אומר בראיונות ש״אם לא היה את השבת כבר בטח הייתי מת״, כי לא משנה כמה הצלחתי או כמה קשה היה במהלך השבוע המוח שלי מתחיל לזכור רק מהרגע שנכנסת שבת. כאילו שבת זה החיים האמיתיים שלי, בשבת מזוקקת האמת למקום הכי מדוייק – מה שבאמת חשוב לי בחיים.
וזה כמובן הזמן שלנו ביחד, המשפחה והאנשים הכי קרובים וחשובים לנו שמעבירים איתנו את החיים. משם נולד הטקסט שמסתכל עמוק פנימה ועושה חשבון נפש על איפה רוב הזמן שלי מושקע מו מה שהכי חשוב לי באמת. תודה לאל שיש לי אתכם ותודה לאל על השבת ששומרת לי על השפיות ועל האיזון. בשלב הבא הרגשתי שאת השיר הזה כולם צריכים לשמוע. כדי שישפיע לטובה ויפתח עיניים לאנשים על החיים שלהם ומה הכי חשוב בחיים שלהם. אז קיבלתי החלטה שאת הפזמון צריך לשפר ולהנגיש וביחד עם אליעד נחום המוכשר שיפצנו ושיפרנו את הפזמון ועלינו על הרעיון שאת הפזמון חייב לבצע לא אחר מאשר עמיר בניון. עמיר מיד התחבר והתרגש מהשיר ומהמסר ומהרגע שפתח את הפה ידעתי בלב שאנחנו עושים משהו גדול, שהשיר הזה ב״ה ישפיע ויהיה משמעותי מאוד עבור אנשים.
החלטתי שלמרות השנתיים הלא פשוטות שעברו עלינו את ההכנסות מהשיר אני רוצה לתרום לקשישים ומשפחות נזקקות שממש אין להם אוכל לשבת או לחגים. כי ברוך השם ותודה לאל את הדברים החשובים באמת יש לנו."

מה אתם חושבים על הכתבה?

עוד חדשות

פופולרי

הירשמו לניוזלטר

פרגנו בלייק

מועדון חברי ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים. הנחות על הופעות ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה.

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו