אוריאל שי וליאור אלמליח בשיתוף פעולה מיוחד

מרגש: שיתוף פעולה של הפייטן הבינלאומי ליאור אלמליח והאמן והיוצר אוריאל שי בביצוע מיוחד לפיוט "שוועת עניים" שמדבר את המצוקות החברתיות והלאומיות של עם ישראל • השניים משתפים פעולה במופע מיוחד יחד התזמורת האנדלוסית הישראלית • צפו

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
קרדיט תמונה: אלי אבוטבול הבית הירוק

שיתוף פעולה של הפייטן הבינלאומי ליאור אלמליח והאמן והיוצר אוריאל שי – "שוועת עניים", ביצוע מיוחד לפיוט (מתוך תפילת שחרית של שבת) שמבוצע בלחן מקורי ומרגש אשר תומך בטקסט בצורה מופלאה עליו מופקד נדב אסולין.


הפיוט מדבר את המצוקות החברתיות והלאומיות של עם ישראל גם בעת הזו והוא בגדר תפילה שתושיע.
הפיוט הוא חלק מקונצרט "בין קודש לחול" בו מארחת האנדלוסית הישראלית את ליאור אלמליח ואוריאל שי לסדרת מופעים בכל רחבי הארץ בניצוחה של סיוון אלבו בן-חור.


המופע משלב בין היתר פיוטים (רבי יהודה הלוי, שלמה אבן גבירול) לצד קלאסיקות ישראליות ושונסוני אהבה כמו גם ביצועי מחווה והצדעה לגדולי הזמר העברי, הערבי והטונסאי בינהם : אסתר עופרים, חוזליטו – ספרד, סלים הללי – מרוקו, חווה אלברשטיין, אנדראה בוצ'לי, מחווה לשייח מואיז'ו שנפטר השנה ועוד.


ליאור אלמליח , ממייסדי שירת הפיוט במיינסטרים הישראלי, זוכה פרס שר החינוך ליוצרים בתחומי התרבות היהודית ע"ש אורי אורבך 2018 ,בקטגוריית המוזיקה. על תרומתו לתרבות הפיוט ולשימורה.
אלמליח, פייטן בינלאומי פורץ דרך, מוערך בתחום החזנות הספרדית והמרוקאית . למד את רזי הפיוט והשירה האנדלוסית והפך לאחד מהסולנים המובילים בארץ ובעולם. ליאור מרבה ליצור שיתופי פעולה עם אמנים בינלאומיים מובילים.
אליו יצטרף, אמן ויוצר מוערך – אוריאל שי, אשר כתב והלחין יצירות לאמנים גדולים ומוכרים בניהם שלומי שבת.
אוריאל התחנך מוזיקאלית כבר מילדותו בפיוטי בית הכנסת ואף השתלב בפרויקט "פיוט ישראלי" כדור ההמשך המשמר ומחיה את תרבות הפיוט היהודית .

מה אתם חושבים על הכתבה?

עוד חדשות

פופולרי

הירשמו לניוזלטר

פרגנו בלייק

מועדון חברי ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים. הנחות על הופעות ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה.

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו