"מול הזמן": יוני רכטר ואלון לוטרינגר בדואט ראשון

יוני רכטר, מהמוסיקאים החשובים והמעניינים ביותר במוסיקה הישראלית מזה חמישה עשורים, בדואט ראשון עם אלון לוטרינגר, יוצר, זמר, מפיק ומולטי אינסטרומנטליסט מהבולטים בארץ בשנים האחרונות • את השיר "מול הזמן" כתב אלון לוטרינגר ללחן של יוני רכטר כששניהם יחד אחראיים על ההפקה המוזיקלית • האזינו

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
צילום: מיכאלה להט

יוני רכטר, מהמוסיקאים החשובים והמעניינים ביותר במוסיקה הישראלית מזה חמישה עשורים, בדואט ראשון עם אלון לוטרינגר, יוצר, זמר, מפיק ומולטי אינסטרומנטליסט מהבולטים בארץ בשנים האחרונות.
למרות ששיתפו פעולה בעבר כשאלון הפיק עם יוני את אלבומו האחרון "סביבנו", זה הדואט הראשון של השניים, מילים של אלון ללחן של יוני, והפקה מוזיקלית משותפת.
החיבור בין השניים מאוד טבעי, קולותיהם ושפתם המוסיקלית כמעט משלימים האחד את השני, ויוצרים שיר שנכתב כעת, אבל כמו היה פה מאז ומעולם.

אלון: המשפט "לשחרר את מה שכבר אבד מזמן" עבורי מדבר על המוכנות להשתנות, להביט על הישנו ולא להיאחז במי או מה שחשבת שאתה או חייך הייתם אמורים להיות להסכים לקבל את שאבד ולא לתת לאובדנים לנהל אותך. כשהתחלנו לעבוד על האלבום של יוני, הוא שלח לי סקיצות רבות.
חלקן הקלטות ביתיות ישנות של שרבוטי לחנים ללא מילים. אלו גם היו האהובים עלי ביותר כי לצד התפקיד שנשכרתי לעשות זכיתי להצצה נדירה לתהליך ההלחנה של אמן ששפת היצירה שלו היתה השראה מילדות.
כל בוקר הייתי מתחיל את היום עם האזנה לסקיצות האלו עם הקפה כדי לעזור לו לבחור את השירים שנעבוד עליהם וזו היתה אחת התקופות היפות בחיי.
אחת מההקלטות הביתיות האלו היתה הסקיצה ללחן הזה, שאהבתי מאוד מהאזנה ראשונה.
בתהליך העבודה על האלבום הוא נשר במיון אבל ידעתי שעוד אחזור אליו ובלי לספר השתעשעתי עם עצמי במחשבה שאכתוב לו מילים."


יוני: "הקשר שלי עם אלון לוטרינגר החל ב-2016 כשפניתי אליו להפיק איתי את האלבום 'סביבנו'. במהלך העבודה על האלבום שלחתי לו כמה מנגינות שהיו מועמדות להפוך לשירים באלבום. אחת המנגינות שמצאה חן בעיניו זכתה לטקסט פרי עטו ולאחרונה אף לביצוע משותף של שנינו. היה לי לעונג לעבוד על השיר 'מול הזמן' עם אלון."

מה אתם חושבים על הכתבה?

עוד חדשות

פופולרי

הירשמו לניוזלטר

פרגנו בלייק

תפריט נגישות

מועדון ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים!

הנחות על הופעות, מבצעים מיוחדים ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו