"תזכורת לעצמי": אלבומו החדש של יושי

אלבום שני למוזיקאי והיוצר יושי, שיוצא היום לתחנות הרדיו ולשירותי הסטרימינג. אלבום מנחם, מלא בתקווה ורגישות שכולנו צריכים בתקופה מורכבת זו • ""האלבום הזה הוא תזכורת לעצמי. השירים האלה מזכירים לי מי אני. כתבתי אותם כדי שיזכירו לי. הקלטתי בטלפון כל הזמן תזכורות, שורות, מנגינות. כשאני הולך ברחוב, כשהילדים עלי, כשאני לפני הופעה, וכשאני מדבר חלש כדי לא להעיר את כולם. בסוף הוצאתי מהטלפון את כל התזכורות, וגיליתי שיש לי אלבום. הוא כבר נכתב. ואז הגיעה המלחמה" • הכתבה המלאה

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
יושי
צילום: משה נחומוביץ׳

האמן הישראלי יושי מוכן לרתק את הקהל שוב עם יציאת אלבומו החדש והשני במספר, ״תזכורת לעצמי״, שיוצא היום (ב') באופן רשמי. אוסף העבודות החדש הזה הוא יותר מסתם המשך לאלבומו הראשון; זהו מסע אישי עמוק שמקורו בהרגל הייחודי של יושי להקליט תזכורות קוליות בטלפון הנייד שלו. קטעי יצירתיות אלה הניחו את היסודות למה שיהפוך לאלבום מלא, ממוין בקפידה ומחבר מארכיון המחשבות וההרהורים שלו.

"תזכורת לעצמי" היא כותרת עמוסה במשמעות עבור יושי. בשביעי באוקטובר, בסימן האירועים שפקדו את המדינה, יושי הפסיק להאזין למוזיקה. השירים באלבום הזה משמשים זיכרון נוקב של מטרתו ותשוקתו למוזיקה. חיבור זה לזמן ולזיכרון הוא נושא המהדהד בשני אלבומיו, המשקף את חקירותיו הפילוסופיות בנושא הזמן.

האלבום נפתח עם השיר "חברים", שבו לוקח חלק גם עילי בוטנר, חברו ועמיתו הוותיק של יושי. יושי מספר כי במהלך סיבוב ההופעות האחרון שלו ביצע את השיר מספר פעמים והמון מאזינים מצאו את הסיפורים שלהם משתקפים במילותיו.
הרוח השיתופית של יושי זורחת בסינגל האחרון שלו "אני רוצה את החיים שלי בחזרה״, שהופק לצד גלעד שמואלי. רצועה זו משלבת בחוכמה 13 ציטוטים משירים ישראליים איקוניים, המציגים את מיומנותו של יושי בשזירת הפניות תרבותיות לתוך המוזיקה שלו.

מעבר לכך מספר יושי כי אבן דרך משמעותית עבור יושי השנה הייתה העיבוד של שירו "תן סימן" לריקוד עם לפסטיבל כרמיאל — הגשמת חלום ליושי שלו רקע במחול כי בעצם זה מה שעשה במשך כל ניעוריו. ההישג הזה מדגיש את הקשר העמוק שיושי מרגיש למוזיקה שלו, ומשווה אותה למים – חיוני ונוכח תמידי בחיים. המסע שלו דרך המוזיקה היה מסע מספק, ומציע נחמה והבנה לא רק לעצמו אלא גם לקהל שלו.

לאחר אירועי השבעה באוקטובר יושי ביקר בהמון בתי חולים בארץ והוא מספר כי המפגשים שלו עם חברים לכיתה לשעבר בבתי חולים עוררו הרהורים על הדרך שלא נקטה ברפואה למרות שכבר היה שקוע עמוק בלימודים אלו. עם זאת, האינטראקציות הללו רק מאשרות את מסירותו למוזיקה, בחירה שהביאה לו שמחה והגשמה עצומה. האלבום, שהושפע מהאירועים אחרונים ומגילויים אישיים, מהווה עדות להתפתחות האמנותית של יושי ולמחויבות הבלתי מעורערת שלו למלאכתו.

יושי מספר על האלבום: "חלק מהשירים נראו לי מעולם אחר. אז גנזתי אותם. אולי יחכו לעולם חדש, אולי לא. והקלטות חדשות בטלפון. ואני רוצה את החיים שלי בחזרה. ואני רוצה שכולם יחזרו הביתה. עכשיו. ואני פוגש אותם, האנשים החזקים המרגשים, המפעימים, בכל רחבי הארץ. מפונים, ומשפחות שכולות, וסיפורי גבורה, ומשפחות חטופים. והם מזכירים לי. הם מזכירים לי מהי מוזיקה בחיים שלנו. הם מזכירים לי שמילים שבאות על מנגינה, זה הדבר הראשון, הבסיסי, זה כמו מים לשתייה. והם מזכירים לי עבור מה הכל. עבור מי הכל"

עבורו, מוזיקה היא לא רק פורקן אמנותי אלא גלגל הצלה שמחבר, מרפא ומעורר השראה. האלבום הזה, המועשר בחוויות אישיות ובהתבוננות פנימית, מבטיח להוות תזכורת מכל הלב למה יושי מחבור למוזיקה בתשוקה ובמסירות אין סופית.

עוד חדשות

תפריט נגישות

מועדון ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים!

הנחות על הופעות, מבצעים מיוחדים ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו