"לחיי העם הזה": הסינגל החדש של קוקי לבנה

"את השיר הזה התחלתי לכתוב לפני 5 שנים, וכנראה שהוא ישב אצלי במגירה מסיבה מסוימת. חיכה לרגע הנכון, והנה הוא הגיע": קוקי לבנה משחרר היום סינגל חדש – "לחיי העם הזה" שאותו הוא כתב והלחין • צפו

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
קוקי לבנה
צילום: אמרי אגמון

קוקי לבנה, הלא הוא קובי מנדלבאום , מהאומנים המעניינים והייחודים במוזיקה בארץ שצמח מהשטח היישר למיינסטרים הישראלי עם להיטים כמו: "גם אני", "שקט", "כמה הייתי רוצה", " לבד" ועוד.

תקופת הקורונה יצרה לקובי את הזמן ואת ההשראה לכתוב חומרים חדשים לאלבום שלישי, אבל המצב שקורה בזמן האחרון גרם לו לעצור ולחזור דווקא ל שיר שכתב לפני כמה שנים ולסיים אותו.

ב-"לחיי העם הזה" בדרכו שלו קובי אומר את מה שיושב לו על הלב ובוחר שלא לשבת בשקט בצד. הקליפ, בבימוי רון כורש וקוקי לבנה, משלב צילומים מיפו ומהפגנה בה נוכח לאחרונה בירושלים.

קוקי לבנה: "את השיר הזה התחלתי לכתוב לפני 5 שנים, וכנראה שהוא ישב אצלי במגירה מסיבה מסוימת. חיכה לרגע הנכון, והנה הוא הגיע. זה כבר לא דיבור על ימין או שמאל, דתי או חילוני, יהודי או ערבי. הדיבור הוא על עם שלם שחי במדינה שמזניחה אותו, הוא מרגיש מקופח כי הנבחרים שלו נותנים לו את ההרגשה שהוא עובד אצלם ולא להפך. הבעיה החמורה היא הגישה שמחלחלת מלמעלה, כמו ילד שרואה איך אמא ואבא שלו מתנהגים ומחקה אותם, כך אנחנו עושים. השחיטות, המקורבים, גישת היד רוחצת יד. אם הנציגים שלנו, אלה שאמורים להוות דוגמא, מתנהגים ככה, למה שאנחנו לא? הרי אף אחד לא רוצה לצאת פה פראייר, אבל בדרך אנחנו רומסים אחד את השני. אני מאמין שאפשר עוד לשנות, אופטימי מטבעי, מה לעשות . כשאנחנו רוצים, אנחנו בהחלט יכולים להיות מאוחדים ומיוחדים – לחיי העם הזה!"

מה אתם חושבים על הכתבה?

עוד חדשות

פופולרי

הירשמו לניוזלטר

פרגנו בלייק

תפריט נגישות

מועדון ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים!

הנחות על הופעות, מבצעים מיוחדים ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו