דנה אינטרנשיונל עם שיר חדש לשבוע השפה העברית

ההסתדרות הציונית העולמית, המחלקה לעידוד עלייה מציגה: דנה אינטרנשיונל עם שיר חדש לשבוע השפה העברית – "עברית אהובתי", ההמנון החדש של עשרות אולפני העברית של ההסתדרות הציונית הפזורים ברחבי העולם • דנה: "הקלטתי במהלך הקריירה עשרות שירים בהרבה שפות ובשלל נושאים. אף פעם לא חשבתי או דמיינתי שאהיה גם זמרת מורה ששרה את האלף בית" • כל הפרטים

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
דנה אינטרנשיונל
צילום: עופר חגיוב

רגע של עברית. קבלו את ההמנון החדש של עשרות אולפני העברית של ההסתדרות הציונית הפזורים ברחבי העולם. המנון שהחל מהיום ישירו אותו אלפי סטודנטים מעשרות ארצות וכולם בשפה אחת. עברית.
המורה לעברית במקרה הזה, היא דנה אינטרנשיונל למרות ששם משפחתה לא ממש בעברית, היא נקראה על ידי ההסתדרות לשירת ההמנון כי אם היהודים בתפוצות לא מכירים ממש את השפה שיכירו לפחות את המורה שלהם לשפה העברית

דנה: "הקלטתי במהלך הקריירה עשרות שירים בהרבה שפות ובשלל נושאים. אף פעם לא חשבתי או דמיינתי שאהיה גם זמרת מורה ששרה את האלף בית. אחרי שסיימנו את ההקלטה, בקשו ממני מהסוכנות להעביר שיעור זום בעברית לתלמידים אבל על זה כנראה אוותר. ממש לא מתאים לי להיות מורה.
איך השיר נולד?
הוא נולד בראש היצירתי של שליח הסוכנות בלונדון יצחק זוננשיין. אחרי הופעה באחד האירועים שאירגן שם לקהילה היהודית, הוא סיפר על הרעיון בהתלהבות ובאהבה כזאת, שלא יכולתי להגיד לו לא. האמת שגם הייתי עייפה ומותשת שרק רציתי לחזור למלון והייתי אומרת כן על כל דבר ברגעים הללו.

כשחזרתי לארץ, הוא לא ויתר, פנה ליואב גינאי שיכתוב טקסט, התחבר לגיא מנטש שיפיק והתקשר לשי כרם בלי לוותר כי במצב עייפות רגיל, לא היינו בטוחים לגבי ההקלטה של השיר.
בזכות השיר הזה, פגשתי לראשונה את גיא מנטש וזו הייתה חוויה מדהימה. הוא מוכשר בטירוף, ואיש שכל כך נעים לעבוד איתו. נשארנו באולפן הרבה אחרי ההקלטה למשחקים מוסיקליים על המחשב ולשמוע ולהשמיע רעיונות מוסיקליים. שמחתי נורא גם לדעת שמארינה שהתחברתי אליה באהבה גדולה ארוכת שנים, קיבלה בעל שכל אחת הייתה מאושרת לחיות אתו. היה לילה אחד באולפן שסיימנו לעבוד ומארינה הגיעה בהפתעה. טוב, אני באמת מתה עליה ואחרי הבילוי הלא מתוכנן הזה כשהיא הפעם בפורמט זוגי, אני אוהבת אותה אפילו יותר. גם כשהיא שרה ברוסית ולא בעברית."

ההסתדרות הציונית העולמית באמצעות המחלקה לעידוד עלייה, מפעילה מערך של מרכזי הכנה לעלייה – אולפנים ללימוד עברית במדינות רבות בצפון, מרכז ודרום אמריקה וכן במערב אירופה. המחלקה מפעילה יותר מ-300 כיתות אולפן ללימוד עברית בשנה עם כ-4000 תלמידים.
השפה העברית מהווה מרכיב מרכזי בזהות היהודית והציונית של כולנו. בנוסף לחיזוק הזהות והחיבור לעם, לקהילה ולארץ, השפה העברית היא גורם מרכזי לעידוד העלייה לישראל המסיר חסמים בקרב מועמדי העלייה.


"עברית אהובתי" הוא שיר הצדעה לאולפנים, שבא לעולם כדי לחזק את תחושת השייכות וגאוות היחידה לתלמידים ולמורים וכדי לעלות את נושא עידוד העלייה ופעילות המחלקה על סדר היום הציבורי. זהו שיר קליט ועכשווי עם מילים של יואב גינאי, לחן ועיבוד מוסיקאלי של גיא מנטש וביצוע של דנה אינטרנשיונל בו משולבים קולותיהם ושירתם של התלמידים והמורים מאולפני מרחבי העולם.
השקת השיר תתקיים בבית הנשיא בירושלים בתאריך ט"ו בטבת, ה-19.12.21 במעמד נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג, יו"ר ההסתדרות הציונית ויו"ר בפועל של הסוכנות היהודית מר יעקב חגואל, ראשת המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית הגב' מרינה רוזנברג-קוריטני ובהשתתפותה של דנה אינטרנשיונל.
התאריך הנבחר הינו בשבוע של כ"א בטבת – יום הולדתו של אליעזר בן יהודה, מחייה השפה העברית. השנה אנו מציינים 100 שנה לפועלו והאירוע בא לציין את יום העברית בישראל ובעולם.

מה אתם חושבים על הכתבה?

עוד חדשות

פופולרי

הירשמו לניוזלטר

פרגנו בלייק

תפריט נגישות

מועדון ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים!

הנחות על הופעות, מבצעים מיוחדים ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו