שיתוף פעולה ראשון בין היוצרים גיא ויהל ואסתר רדא

אסתר רדא מבצעת את השיר "הלכת לבלי שוב" שכתבה המשוררת רותי בקר שיוצא היום מתוך הפרויקט "שרים רותי בקר" שיזמו היוצרים גיא ויהל • אסתר רדא: "חלומה של רותי היה ששיריה יולחנו ויבוצעו. אני שמחה להיות חלק מפרויקט זה אשר נועד להגשים את חלומה" • צפו

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
אסתר רדא
צילום : ערן לוי

אסתר רדא: "קיבלתי לידי את הספר "קנה לי גן עדן הלילה" של המשוררת רותי בקר, והשיר שהכי דיבר אליי הוא "הלכת לבלי ׁשּוב" שיר אהבה על אהוב שלא יחזור.
הזדהיתי עם תחושת הגעגוע העמוק של האישה שכואבת את לכת אהובה. הלחן היפיפה של גיא ויהל מעביר בדיוק וברגישות את מה שהרגשתי כשקראתי את השיר בפעם הראשונה".


מתוך יומנה האישי של רותי בקר, 18 בספטמבר 1987:
"אחרי שהלכת. יום שישי. שבוע שעבר היתה ההלוויה. עד היום לא הצלחתי להביא את עצמי לכתוב. אבל לפני הכל עלי לכתוב שירים. להוציא הכל על הכתב. ישראל אתה לא כאן".


רותי וישראל נפגשו בירושלים ונישאו באמצע שנות ה-60 : רותי עולה חדשה מסיאטל, ארה"ב, וישראל צבר יליד תל אביב. אהבה גדולה שררה ביניהם. רותי, שראתה את ייעודה כמשוררת, מצאה בכתיבה דרך לבטא את אשר על ליבה, וישראל, שהעריך מאוד את כישרונה, עודד אותה לכתוב וליצור. החיבור המופלא ביניהם נקטע בטרם עת עם מותו, ורותי נותרה אלמנה צעירה עם ארבעת ילדיהם.


רותי מאנה להנחם וגעגועיה לישראל לא פסקו עד יומה האחרון. שירים רבים שכתבה כואבים את לכתו.


אסתר: "חלומה של רותי היה ששיריה יולחנו ויבוצעו. אני שמחה להיות חלק מפרויקט "אמנים שרים רותי בקר" אותו יזמו ילדיה ואשר נועד להגשים את חלומה זה".


בימים אלה עובדים גיא ויהל עם אמנים נוספים על לחנים חדשים לשיריה.

מה אתם חושבים על הכתבה?

עוד חדשות

פופולרי

הירשמו לניוזלטר

פרגנו בלייק

מועדון חברי ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים. הנחות על הופעות ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה.

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו