אחרי שנפצע קשה: עידן עמדי מדבר

עידן עמדי שנפצע קשה בקרבות ברצועת עזה ב-8 בינואר משתחרר מבית החולים היום (25.1) לשיקום • בדבריו לראשונה מול התקשורת פתח ואמר שליבו עם טובי בנינו שנפלו ומשפחותיהם שאיבדו את היקר להם מכל. אלה שבמותם ציוו לנו את החיים • עמדי סיפר על רגעי הפציעה הקשה במהלך פיצוץ מנהרה ברצועה, על הלחימה והחברים הטובים שאיבד, על סוגיית החטופים והשבויים • כל הפרטים

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
עידן עמדי
צילום: ערן לם

עידן עמדי משתחרר מבית החולים שיבא תל השומר לשיקום ביתי ומדבר לראשונה מאז שנפצע קשה ״הגעתי בלתי ניתן לזיהוי, על תג השם היה כתוב אלמוני, בן 22״

עמדי שנפצע קשה בקרבות ברצועת עזה ב-8 בינואר משתחרר מבית החולים היום (25.1) לשיקום. בדבריו לראשונה מול התקשורת פתח ואמר שליבו עם טובי בנינו שנפלו ומשפחותיהם שאיבדו את היקר להם מכל. אלה שבמותם ציוו לנו את החיים.

"בתור אחד שמכיר את האובדן מקרוב אני יודע שאין מילים שינחמו את הלב, הבנים והבנות שלכם הם הגיבורים שלי עד סוף ימיי. הגעתי לבית החולים שיבא תל השומר בלתי ניתן לזיהוי, אלמוני, בן 22.

חשוב לי שעם ישראל ידע שהוא זכה בצוותים הרפואיים הטובים ביותר, הסיבה שאני כאן היא ההבנה שהפכתי לשליח של כל אותם פצועים, שכמותם גם אני זקוק לתהליך שיקום ארוך, עצם זה שאני ניצב כאן היום זה נס. עוד אספר את הסיפור המלא, כעת אני מתמקד בשיקום ובדאגה לעם ישראל. יש לנו משימה כאומה לא להתפרק, לדבר טוב ולעשות טוב אין משימה חשובה מזו. רק ביחד ננצח״.

עמדי סיפר על רגעי הפציעה הקשה במהלך פיצוץ מנהרה ברצועה, על הלחימה והחברים הטובים שאיבד, על סוגיית החטופים והשבויים.

“ברגע הפיצוץ כשנחתתי על הקרקע, סימנתי על היד שאני חי. חשבתי על הבית ועל המשפחה וקיוויתי לצאת מזה בחיים”.

״איבדנו אחים לנשק, נחשפנו במשך 3 חודשים לרוע טהור מצד אויבינו. יש דברים שלוקח לנפש זמן לעכל ולהכיל. יש לי את האפשרות לדבר בשמם של כל אלה שחוו את המלחמה הזו ולבקש מכל הגורמים המקצועיים והאזרחים, שימו לב אליהם”.

במהלך הפעילות איבד 2 מחבריו הטובים לצוות: “למשפחות של גברי ועקיבוש, אני מצטער שלא עמדתי במשימתי כמפקד, להשיב אותם הביתה בשלום. הכאב הזה ילווה אותי כאות קין עד יומי האחרון”.

“אני לפני שיקום ארוך, נפצעתי באופן קשה. עצם זה שאני עומד זה נס. רסיס מהגרון פגע בחוליה ובאורח נס לא פגע בחוט השדרה או באיבר חיוני. אני מבקש שתאפשרו לי כמה חודשים של שקט.”

“גופי נפגע, אבל רוחי חזקה מאי פעם. אשוב לשיר ולשחק, אם גופי יאפשר לי – אשוב להילחם”.

עמדי התייצב למילואים כבר ב-7 באוקטובר, ובצפון ולאחר מכן בדרום. לצד הלחימה האינטנסיבית לא חסך את דעותיו ואת תחושותיו מעוקביו באינסטגרם. “למדנו בדרך הקשה ביותר, לא בפעם הראשונה, שגורלנו בידינו. לחבריי, אחיי ואחיותיי שנלחמים כרגע בכל חזית שהיא, אין אנשים טובים מכם. אין גאווה גדולה מכם. זכיתי לעמוד לצדכם”, כתב בזמנו.

צילום: ערן לם

מה אתם חושבים על הכתבה?

עוד חדשות

פופולרי

הירשמו לניוזלטר

פרגנו בלייק

תפריט נגישות

מועדון ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים!

הנחות על הופעות, מבצעים מיוחדים ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו