"חרבות ברזל": אודיה משחררת אלבום EP חדש

הזמרת והיוצרת אודיה משחררת אלבום אי פי חדש "חרבות ברזל" עם 3 שירים: "דם של גיבורים", "מלאכית לבנה (מאי נעים ז"ל)" ו-"חורף 23" • אודיה: "מאז השביעי לעשירי אני מרגישה שנכנסנו ליום זיכרון שלא נגמר ומאיים להישאר פה תקופה. כל שם של חלל נוסף קורע לי את הלב. הלוואי ולא נשכח אותם אף פעם. משהו במוות שלהם, כמעט כמו צוואה שלא נכתבה על שום נייר, מאחד בנינו. הלוואי ונישאר מאוחדים" • האזינו

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
אודיה חרבות ברזל
צילום: טל עבודי

זמרת והיוצרת אודיה משחררת אלבום אי פי חדש "חרבות ברזל" עם 3 שירים: "דם של גיבורים", "מלאכית לבנה (מאי נעים ז"ל)" ו-"חורף 23".

את השיר "דם של גיבורים" כתבה והלחינה אודיה לצד עיבוד והפקה מוזיקלית של אופק יקותיאל ומשה בן אברהם.

על השיר היא מספרת: "תמיד הייתי לוקחת איתי את יום הזיכרון קדימה כמה שבועות. את הפנים, השירים, המכתבים..אני זוכרת שיום אחרי טקס יום הזיכרון בבית ספר ראיתי מדבקות יזכור על הריצפה ובפחים.. יודעת שלא בכוונה רעה, דרכו עליהן. לקחתי איתי מדבקה אחת והדבקתי על הקיר בחדר שלי באיזו פינה. להזכיר לעצמי להסתכל לאנשים שהלכו כדי שנהיה פה בעיניים. כל יום מחדש. לכבד את המוות שלהם. לקדש ולייקר את החיים. מאז השביעי לעשירי אני מרגישה שנכנסנו ליום זיכרון שלא נגמר ומאיים להישאר פה תקופה. כל שם של חלל נוסף קורע לי את הלב. לפני כמה שבועות פנתה אליי אליה וסיפרה לי שהבן זוג שלה בר יענקלוב, לוחם בצנחנים קנה כרטיסים להופעה שלי בקיסריה ב18.10. ביום שבת ה7.10 הוא הוקפץ לעזה. בר מילא שלושה אוטובוסים באזרחים ויחד עם החברים הלוחמים שלו הם הצילו המון נפשות. בר נפל בקרב באותה השבת. אליה ביקשה שאכתוב עליו שיר. לזכר כל הנופלים. הלוואי ולא נשכח אותם אף פעם. משהו במוות שלהם, כמעט כמו צוואה שלא נכתבה על שום נייר, מאחד בנינו. הלוואי ונישאר מאוחדים."

השיר הבא הוא "מלאכית לבנה" שנכתב לזכרה של מאי נעים ז"ל שגם אותו כתבה והלחינה אודיה לצד עיבוד והפקה מוזיקלית של אופיר מלול.

על השיר "מלאכית לבנה" (מאי נעים ז"ל) מספרת אודיה: "את מאי לא זכיתי להכיר לצערי, סיפרו לי שהיא היתה שמש, אהבה את החיים. לכתוב שיר על אדם שאתה לא מכיר זה מרגש פי כמה. ביקשתי ממאי שתעזור לי מלמעלה. שלי, אחותה הגדולה של מאי חברה טובה שלי. היה לי חשוב לכתוב משהו שיישאר עבור המשפחה המושלמת הזאת לנצח. ביקשתם שהשיר יהיה זמין לכם, עכשיו הוא שייך לעולם. לזכר מאי נעים. לזכר כל המלאכיות הלבנות. שלי, אני אוהבת אותך. את אחותי לנצח"

השיר שפותח את האלבום הוא "חורף 23" שיצא באופן רשמי לקראת סוף אוקטובר והוא שיתוף פעולה יחד עם הראפר איזי.

על השיר "חורף 23" מספרת אודיה: "אני בחורה של מילים. בשבועות האחרונים היה לי קשה למצוא אותן. וגם כשמצאתי, שאלתי את עצמי לא פעם מה הטעם בהן בכלל ובמוזיקה בימים כאלה. כתבתי ומחקתי, קצת התביישתי שבתוך כל הטירוף הזה אני מעזה לגעת בפסנתר. אבל אז הגענו לבסיס, הנגנים האלופים שלי ואני ראינו מה הכח של המוזיקה בימים האלה. האורות שהיו שם. השמחה המדבקת של החיילים. החוויה היתה אחת מהעוצמתיות שחוויתי בחיי. אני מרגישה תלמידה באחד מהשיעורים ההכי מטורפים שלנו כעם. לא ברור לי מה השיעור ולא ברור לי למה המחיר הכבד. יש לי הרבה שאלות.. בא לי לדבר עם אבא. מתפללת שנדע ימים טובים יותר ולא נדע עוד אבדות."

מה אתם חושבים על הכתבה?

עוד חדשות

פופולרי

הירשמו לניוזלטר

פרגנו בלייק

תפריט נגישות

מועדון ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים!

הנחות על הופעות, מבצעים מיוחדים ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו