אופרה כמו שמעולם לא שמעתם: נוי ארז בסינגל חדש

תכירו את הזמרת נוי ארז, המשלבת שירת אופרה עם שלל סגנונות מוזיקליים שזוכה להדים וויראליים ברשתות, מסכמת שנה סוערת בשיר חדש ואופטימי שכולנו זקוקים לו בתקופה זו: "כבר לא חשוך" • כל הפרטים

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
נוי ארז
צילום: יונתן עשת

להיות שונה ואיתן בנוף החברתי והאמנותי זה משהו לא קל, אלא דורש תעצומות נפש רבות, סבלנות, אמונה מלאה בדרך וקבלה עצמית של הקשיים לצד הסיפוק בלשחות נגד הזרם.
כשמדובר בלשלב שירת אופרה יחד עם סגנונות מודרניים של פופ, היפ הופ, רוק ומזרחית – הקושי הוא על אחת כמה וכמה ומצריך אומץ רב ואישיות חזקה, בטח ובטח כשמדובר בסצנת המוזיקה הישראלית, שלא שמעה מעולם על דבר כזה.
יחידת הסגולה המטשטשת את הגבולות בין ההגדרה הנורמטיבית ל"זמרת אופרה" לבין שירה אופראית נטולת הגדרות וגבולות היא נוי ארז (26) , שמרגע שהוציאה את שירה הראשון לפני מספר חודשים – יצרה סביבה
הדים תקשורתיים, דיבור והמון סקרנות, שכן הציגה תמהיל שטרם נשמע כמותו בישראל.

היא נולדה בחיפה למשפחה של אמנים: אביה אמן, פסל וצייר, אמה פסנתרנית, אחיה הגדול מוזיקאי ואחותה רקדנית. לכן, מן הבלתי נמנע שגם נוי נמשכה לעולם הבמה. בגיל 10 השתנו חייה כליל כשהאקסית של אחיה, זמרת אופרה, חשפה אותה לעולם המוזיקלי הנכסף ולאחר ששמעה את אמה שפלן – החליטה כי זה הייעוד עבורה. לאחר שלמדה במגמת משחק ובתיכון לאמנויות בחיפה התמקצעה במגמת המוזיקה, החלה לשלב בין המשחק לשירה ולגבש את הישות האומנותית הייחודית לה, לא מעט גם הודות למורתה המיתולוגית בקונסרבטוריון בחיפה, מרי קלייר הרמן.
לאחר שירותה הצבאי החליטה לקחת את חלומה צעד אחד קדימה וטסה לאיטליה בכדי ללמוד. כששבה, נרשמה לביה"ס למוזיקה "רימון", החלה לעבוד עם המוזיקאית המוערכת רעות יהודאי והחלה לגבש חומרים ההולמים את האג'נדה שהיא מייצגת ואת קולה הפנימי והחיצוני.
לאחר ששירה הראשון וקאברים שהעלתה הפכו לוויראלים ועוררו סקרנות בתעשייה, חברה נוי למכונת הלהיטים של ישראל, המוזיקאי עמרי 69 סגל שתפר שיר למידותיה המבוסס על סיפורה האישי.


"כבר לא חשוך" הוא מנת האופטימיות שכולנו זקוקים לה בימים טרופים וסוערים אלו ומציג את ההשראה והנוכחות העוצמתית והחזקה של נוי, שעובדים בימים אלה על חומרים נוספים שייצאו בקרוב וימשיכו את דרכה האמנותית המיוחדת.


נוי: "כשעבדתי עם עמרי על השיר, סיפרתי לו על השנה הקשה שעברתי, במהלכה כמעט איבדתי את אבי האהוב. זו הייתה שנה רצופת אירועים שנסכה בי תחושה שאני מתבגרת מהר מהרצוי. השיר מבטא את כל מה שאני מאמינה בו וחיה לפיו: הרצון ללכת נגד הזרם ולהוכיח שגם להיות שונה זה בסדר, שכל אדם צריך להקשיב לקול הפנימי שלו וללכת בדרך שטווה לעצמו עד הסוף".

מה אתם חושבים על הכתבה?

עוד חדשות

פסטיבל שוגה - לכרטיסים לחצו כאן

פופולרי

הירשמו לניוזלטר

פרגנו בלייק

מועדון חברי ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים. הנחות על הופעות ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה.

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו