"אין שום זמן": סינגל חדש לגיא ויהל

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
צילום תמונות יחצ - פיני סילוק

חלומה של המשוררת והצלמת רותי בקר היה ששיריה יולחנו ושספר מיצירותיה יתפרסם.

במהלך שלוש שנים עבדה רותי על ספרה "קנה לי גן עדן הלילה" ובטרם צאתו לאור נפטרה ולא זכתה לראותו מופץ בחנויות הספרים. ילדיה בחרו להתמודד עם האובדן הכבד על מות אימם על -ידי הגשמת חלומותיה. שלושה חודשים לאחר פטירתה הוציאו לאור את ספרה ושיר ראשון הולחן לרגל השקת הספר, "סינדרלה ", בביצוע ירמי קפלן. אחריו הולחנו ת"ז בביצוע אפרת גוש, וארקדי דוכין הלחין ושר את "אוגוסט שר שיר ערש".

ביום הולדתה ב- 1 במאי 1979 כותבת רותי ביומנה: "הלוואי ויכולתי לכתוב שיר שיחיה לתמיד. האם זאת המוסיקה שעושה את זה? אני אמשיך לכתוב, ונראה לגבי המוסיקה. מעניין איך משוררים ומוסיקה משפיעים האחד על שני".

יהל דורון (מהצמד גיא ויהל): "קיבלנו לידנו את ספרה של רותי בקר ״קנה לי גן עדן״ הגילוי היה מאוד מרגש. רותי כתבה בצורה מיוחדת מינימליסטית ומקורית, סימנו מספר שירים שמצאנו אותם מתאימים להלחנה ולביצוע. המשפחה סיפרה לנו שישנם עוד שירים רבים שרותי כתבה. בביקור בחדר העבודה שלה נחשפנו לאוצר בלתי נדלה של מאות שירים באנגלית, השפה בה יצרה, שעדיין לא תורגמו. "אין שום זמן" הוא חיבור בין שני שירים קצרים. כשתרגמנו אחד מהם, תפס אותנו הסאונד של המשפט "אין שום זמן כשאת לא כאן". משפט מאוד חזק שמקפל לתוכו הרבה משמעות ועומק. הסיפור של רותי הוא קצת סיפור ״ואן גוך״: משוררת שיצרה וכתבה כל חייה, חלמה ששיריה יפורסמו והפרסום מגיע רק עכשיו, אחרי לכתה . לראות איך החלום שלה בוער בילדיה, זה עבורנו, מרגש ויוצא דופן ".

בימים אלה עובדים גיא ויהל עם אמנים נוספים על לחנים חדשים לשיריה של רותי.

מה אתם חושבים על הכתבה?

עוד חדשות

פופולרי

הירשמו לניוזלטר

פרגנו בלייק

תפריט נגישות

מועדון ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים!

הנחות על הופעות, מבצעים מיוחדים ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו