הפעם בדיגיטל: כנס השפה העברית ה- 14 יוצא לדרך

חנן בן ארי, אליעד נחום, דידי הררי וטובים נוספים ייקחו חלק השנה בכנס השפה העברית ה-14 בראשון לציון: כשנה מפרוץ הקורונה לחיינו, יעמוד הכנס בסימן "עברית בסגר": פאנלים מגוונים, שיתקיימו במשך שלושה ימים, יבחנו את השפעתה של התקופה על העברית והתרבות של כולנו • כיצד השפיע תקופת הקורונה על מגוון תחומי היצירה, יוקדש מושב מיוחד לזכרה של מירית הררי ז"ל במסגרתו נבחן האם השפה יכולה לשמש ככלי מרפא באמצעותו ניתן להתמודד עם משברים, כיצד צחוק וסאטירה מסייעים בהתמודדות עם המצב החדש שנכפה עלינו, נבחן את אופי השיח החברתי שמאפיין את התקופה, השפעת הריחוק החברתי על החינוך בימי קורונה ועוד • כל הפרטים

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

מרים פרץ, ד"ר גידי נבו, ב. מיכאל, חנן בן ארי, אבי בניהו, רותם אבוהב, זיו קורן, אליעד נחום, אתגר קרת, דוד ליפשיץ, עדי ומיכל ניסני, דידי הררי, אבי רוזנבלום וטובים נוספים ייקחו חלק השנה בכנס.

העיר ראשון לציון, ממשיכה לפעול וליזום למען עולם התרבות, הקהל, האומנים ועובדי התעשייה ומציעה גם השנה ליוצרים בתחום השפה העברית, להגיש מועמדות לפרס ראש עיריית ראשון לציון על יצירתיות בשפה העברית. הפרס, על סך 36 אלף ₪, מיועד לבטא הוקרה על יצירה אומנותית או הגותית ​בולטת בשפה העברית אשר טבעה את חותמה או הביאה להנגשת השפה העברית ואוצרותיה לקהלים גדולים ומגוונים. הפרס יוענק ע"י ראש העיר, מר רז קינסטליך, במעמד הכנס. 

השנה יתמקדו בתי הספר בעיר בהכרות עם שירי העלייה הראשונה והשנייה – דווקא בימים בהם בני נוער מושפעים מתכנים אליהם הם נחשפים במדיות החברתיות תינתן להם הצצה אל שירים שמושרים עד היום עם לחנים מוכרים ברובם שמקורם בימי העלייה הראשונה והשנייה. 

רז  קינסטליך, ראש עיריית ראשון לציון: "ראשון לציון הניחה את אבני היסוד לשפה העברית בארץ ישראל. ומשכך, אנו מקיימים כמסורת את "כנס השפה העברית", אשר מחבר את אוהבי השפה באשר הם.  השנה, על אף מגבלות הקורונה אנו ממשיכים במסורת ואני גאה לפתוח כנס רב תרבותי,  הנוגע בשלל גווניה של החברה הישראלית." 

ליאל אבן זהר, מ"מ ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך והתרבות:  "אני שמחה שכנס "לשון ראשון", שהוא החגיגה השנתית לשפה שאנו כה אוהבים ומוקירים, מצליח להתקיים אף על פי ולמרות מגבלות התקופה. המתכונת המקוונת של הכנס השנה תאפשר לכלל חוקרי ואוהבי השפה העברית בארץ להיות חלק מחגיגת השפה העברית" 

הכנס יתקיים במתכונת המותאמת לפלטפורמה הדיגיטלית וכל המושבים יועברו בשידור חי באתר ההיכל. ההשתתפות ללא תשלום ומותנית בהרשמה מראש שתפתח באתר. 

כנס השפה העברית מופק ע"י החברה העירונית ראשון לציון לתרבות, ספורט ונופש. 

 9-11 בפברואר 2021,  היכל התרבות, ראשון לציון – שידור חי מהאולם המרכזי 

מה אתם חושבים על הכתבה?

עוד חדשות

פופולרי

הירשמו לניוזלטר

פרגנו בלייק

מועדון חברי ישראלה

הצטרפו לאלפי האנשים שכבר נהנים. הנחות על הופעות ועדכונים שוטפים על עולם המוסיקה.

עדיין לא איתנו?

הצטרפו לאלפים שכבר רשומים ונהנים מהטבות והופעות במחירים מיוחדים לחברי ישראלה

הצטרפו עכשיו למועדון החברים שלנו